etkin haber

204

ADANA

Adana KHK mağdurları: İşimi geri istiyorum

Adana KHK Mağdurları Platformu üyeleri, "İşimi geri istiyorum" diyerek, Meclis Başkanlığı'na ve Meclis'te grubu bulunan partilere mektup gönderdi.

- Salı - 12 Şubat 2019 - 15:25
Adana KHK Mağdurları Platformu, "İşimi geri istiyorum. OHAL (oyalama) Komisyonu lağvedilmeli" şiarıyla Adana Adliye PTT'si önünde açıklaması yaptı, Meclis Başkanlığı'na ve Meclis'te grubu bulunan partilere mektup gönderdi.
 
Açıklamaya Eğitim-Sen ve İHD Adana ŞUbe yöneticileri katıldı. Eylemde konuşan Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı İrfan Doğan, KHK mağdurlarına savunma hakkı tanınmadan ihraç edildiklerini vurguladı.
 
OHAL işlemleri İnceleme Komisyonu'nun hiçbir hukuki dayanağının kalmadığını belirten Doğan, lağvedilmesini istedi. Doğan, "İhraç olan arkadaşlarımızla birlikte, aileleri, eş ve çocukları ile hizmet verdikleri kişiler de cezalandırılmaktadır. Sizden bu mağduriyetlerin sonuçlandırılması ve hukukun devreye girmesi için süreci incelemenizi, bizi dinlemenizi ve vicdani bir tutum almanızı istiyoruz" dedi.
 
Açıklama sonrası KHK mağdurları Adana Adliye PTT'sine geçerek, hazırladıkları mektupları; Meclis Başkanlığı'na ve Meclis'te grubu bulunan partilere gönderdi.