etkin haber

166

MERSİN

Cemile'yi katleden Ertükoğlu'na müebbet isteniyor

Cemile Aslan Ertükoğlu'nu vahşice katleden Mustafa Ertükoğlu hakkında "Canavarca hisle öldürme" suçundan hazırlanan iddianame kabul edildi. Cinayeti soğuk kanlılıkla anlatan katil Ertürkoğlu hakkında müebbet hapis isteniyor.

- Perşembe - 8 Ağustos 2019 - 11:38
Özgecan Aslan, 4 yıl önce Mersin'de vahşice katledildi. 4 yıl sonra ise 34 yaşındaki kuzeni Cemile Aslan,  28 Kasım 2018 tarihinde kocası Mustafa Ertükoğlu tarafından vahşice katledildi.
 
Mersin'deki evlerinde Cemile Aslan'ı katleden Mustafa Ertükoğlu hakkında "Tasarlayarak öldürme", "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" ve "kasten öldürme" suçlarından hazırlana iddianame Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Hazırlanan iddianamede müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edilen, tutuklu Mustafa Ertükoğlu'nun yargılandığı cinayet davasının ilk duruşması 21 Kasım 2019'da saat 10.50'de Mersin Adliyesi'nde görülecek.
 
KATLETTİ, DEFNETTİKTEN SONRA KAYIP İLANI VERDİ
 
Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede katil Mustafa Ertükoğlu'nun, karısı Cemile Aslan'ı nasıl katlettiğine ilişkin tüm ayrıntılara yer verildi. Katil, savcılıktaki ifadesinde Cemile Aslan'ın vahşice nasıl katlettiğini ve parçalara ayırdığı bedenini şehrin dört farklı noktasına nasıl bıraktığını tüm ayrıntılarıyla anlattı.
 
Katlettiği kadını bir başka mezara gömdüğünü anlatan katil Ertükoğlu, ardından da kayıp ilanı verdiğini kaydetti, buna rağmen cinayeti tasarlayarak ve planlayarak işlemediğini de savundu.
 
SAVCILIK: TÜM DETAYLARI HATIRLIYOR
 
Mustafa Ertükoğlu'nun "Tasarlayarak öldürme", "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" ve "Kasten öldürme" suçlarından cezalandırılmasını talep eden savcılık, iddianamede cinayetin tasarlanarak ve planlanarak işlendiğini vurguladı.
 
İddianamede, "Böyle bir cinayeti işleyen normal bir kişinin geçirdiği şokun etkisiyle olayın detaylarını tam olarak anlatmasının mümkün olmamasına rağmen şüphelinin cinayet anını saat saat ve tüm detaylarıyla anlatmasının cinayeti işlemeyi önceden tasarladığı ve eşinin kimsenin olmadığı ve savunmasız bir anını kollayarak cinayeti işlediği anlaşılmıştır" denildi.