etkin haber

120

HABER MERKEZİ

DİSK: Kamu emekçilerinin ekmeğinden elinizi çekin!

DİSK Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu, KESK üyelerine yönelik dünkü polis saldırısını kınadı, emekçilerin yanında olduklarını belirtti.

- Cuma - 2 Ağustos 2019 - 11:09
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyesi emekçilere yönelik saldırı, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) tarafından kınandı. DİSK Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu, “Kamu emekçilerinin emeğinden, hakkından, hukukundan elinizi çekin” dedi.
 
“1 Ağustos 2019 tarihinde Ankara'da, insanca yaşayabilmek için Toplu İş Sözleşmesi taleplerini açıklamak isteyen KESK üyesi emekçilere yönelik gözaltı ve yaralanmalarla sonuçlanan polis saldırısı insanca yaşama hakkını hedef almıştır” diyen Çerkezoğlu, şunları söyledi:
 
“Toplu İş Sözleşmesi sürecinde taleplerini etkili bir biçimde dile getirmek isteyen emekçilerin karşısına işverenin ‘şiddet aygıtları’ ile çıkması bu süreci baştan sakatlamaktadır. Bu durum Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin sendikal haklar başta olmak üzere, tüm demokratik hakların ortadan kaldırıldığı bir ortamda gerçekleştiği gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur.” 
 
Çerkezoğlu, “İşveren tarafını, sendikal haklar başta olmak üzere demokratik haklara saygı göstermeye, kamu emekçilerinin ekmeğinden, hakkından, hukukundan elini çekmeye çağırıyoruz. Haklı mücadelelerinde kamu emekçilerinin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz” dedi.