etkin haber

306

ANKARA

Erdoğan: Asıl seçimi biz kazandık

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada İmamoğlu'nu bir kez daha tebrik etti ancak, "31 Mart'taki asıl seçimi ise biz kazandık" dedi.

- Salı - 25 Haziran 2019 - 12:14
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. 
 
İstanbul seçimlerini kazanan Ekrem İmamoğlu'nu bir kez daha tebrik eden Erdoğan, salonda bulunan Binali Yıldırım'a da teşekkür etti.
 
Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:
 
Seçimler ülkemize hayırlı olsun. CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'nu bir kez daha tebrik ediyorum. Şu ana kadar yaşadığımız hukuki bir süreçtir. Elbette biz Binali Yıldırım'ın kazanması için mücadele ettik. Kendisine teşekkür ediyorum. Kendisi bunca yıllık birikimini hayata geçirmek için aday olmuştur. Ama İstanbul halkının takdiri bu şekilde gerçekleşti. Bizim için önemli olan milli iradenin şaibesiz tecelli etmesidir.
 
'ASIL SEÇİMİ BİZ KAZANDIK'
 
Türkiye genelindeki asıl seçim olan 31 Mart'ın galibi ise tartışmasız Cumhur İttifakı'dır. İstanbul'da da Cumhur İttifakı olarak 39 ilçenin 25'ini kazanarak tartışmasız bir zafere imza attık. Cumhurbaşkanı, bakanlıklar ve kurumlar olarak da İstanbul ile ilgili yatırımlarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz. Son nefesimize kadar inşallah bu yolda yürüyeceğiz. Önümüzde 5 yıllık bir icraat dönemi bulunuyor. Milletin verdiği mesajı görmezden gelip kulağımızın üzerine yatamayız. Bizim siyaset anlayışımızda milleti suçlamak asla ve asla yoktur. Gerek 31 Mart'ta gerekse 23 Haziran'da millete kendimizi neden anlatamadığımızın değerlendirmesini yapacağız. 17 yıldır girdiğimiz her mücadelede milletimizin desteğini yanımızda bulduk. Uluslararası arenada üzerimize geldiklerinde milletimizle birlikte 'one munite' dedik."