etkin haber

151

ANKARA

ESP: Halklarımızın bayramını kutlarız

Halkların bayramını kutlayan ESP, bayramın "işsizliğe, yoksulluğa, kadın cinayetlerine, doğanın talanına, gerici savaşlara karşı direnişin, özgürlüğün, paylaşımın, eşitlik ve kardeşliğin büyütülmesine vesile olmasını" diledi.

- Cumartesi - 10 Ağustos 2019 - 16:13
Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), ezilen halkların bayramını kutladı.
 
Bayram dolayısıyla mesaj yayınlayan ESP, bir bayrama daha savaşların, ekonomik krizin ve yoksulluğun gölgesi altında girildiğini kaydetti. İşçi sınıfı ve emekçi halkların sömürünün, talanın ve baskıların en ağırına karşı yaşam mücadelesi verdiğine dikkat çeken ESP, "Açlık, yoksulluk, işsizlik, doğanın talanı, kadın cinayetleri halklarımızın bayramını hüzne dönüştürüyor" dedi.
 
'KRİZİN, AÇLIĞIN, YOKSULLUĞUN GÖLGESİNDE DİRENİŞ FİLİZLENİYOR'
 
Mesajda, şunlar kaydedildi: "İktidar yeni bir savaşın hazırlığıyla halklarımızın direnişini kırmak ve rejim krizini aşmayı amaçlıyor. Halklar arasındaki eşitlik ve kardeşlik köprüsünü gerici savaşların kurbanı etmek istiyor. Ancak halklarımızın o korku duvarlarını yıktığı, politik özgürlük talebinin ve barışa olan özlemin güçlendiği bir dönemden geçiyoruz.
 
Egemenler ve emekçi halklarımız iki ayrı bayram yaşıyor. Devleti yönetenler şatafatlı sofralarda ve saraylarda lüks içerisinde yaşarken, emekçilerin sofrasına krizin, açlığın ve yoksulluğun gölgesi düşüyor. Fakat o gölgenin içerisinden direnişler filizleniyor."
 
Emekçilerin, Türkiye'den Kürdistan'a, Ortadoğu'dan dünyanın dört bir yanına bayramın coşkusunu direnişlerle yaydığını kaydeden ESP, "bayramın işsizliğe, yoksulluğa, kadın cinayetlerine, doğanın talanına, gerici savaşlara karşı direnişin, özgürlüğün, paylaşımın, eşitlik ve kardeşliğin büyütülmesine vesile olmasını diliyoruz. Farklı ulus ve mezheplerden emekçi halkların Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyoruz."