etkin haber

63

KOCAELİ

Gebze'deki orman yangını fabrikalara sıçradı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde orman yangını çıktı. Yangın bölgede bulunan fabrikalara da sıçradı. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

- Pazartesi - 12 Ağustos 2019 - 18:37
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde çıkan orman yangını, bölgede bulunan fabrikalara sıçradı.
 
Mollafenari Pelitli Mahallesi'nde ormanlık alanda çıkan ve nedeni henüz belirlenemeyen yangın, rüzgarın etkisiyle büyüdü.
 
Bölgedeki fabrikalara sıçrayan yangına, itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra söndürme helikopterleriyle de müdahale edildi.
 
Yangın, öğleden sonra, Pelitli Mahallesi'ndeki mesire alanında çıktı. Kuruyan otların tutuşması sonucu çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyerek, genç çam fidanlarını da tutuşturdu. Haber verilmesi üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye, yangının çevredeki fabrikalara sıçramaması için önlem aldı ancak alevler lojistik firmasının bahçesinde bulunan boş TIR dorsesine sıçradı.
 
YANGIN FABRİKALARA SIÇRADI
 
Gebze Pelitli'de çıkan yangın önce bir boya fabrikasına ardından da sinek ilaçları üreten bir fabrikaya sıçradı. Boya fabrikasında çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ederken, fabrikanın bir kısmı yandı. İtfaiye ekipleri fabrikada soğutma çalışması sürdürürken, yangın bölgede bulunan sinek ilaçları üreten fabrikaya sıçradı. Fabrikada patlamalar olurken, itfaiye ekipleri yangına müdahale ediyor.
 
Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.