etkin haber

199

İSTANBUL

Güngöndü ve Aşık yılın ilk gününde: İşimizi geri istiyoruz

AKP'li Zeytinburnu Belediyesi'nden atılan Kenan Güngördü ve Ömer Aşık, yılın ilk gününde işlerine dönme talebiyle eylem yaptı.

- Salı - 1 Ocak 2019 - 17:38
AKP'li Zeytinburnu Belediyesi'nden işten atılan ve 269 gündür işine dönmek için eylemler yapan Kenan Güngördü ile geçtiğimiz günlerde ek mesaiye kalmayı kabul etmediği için işine son verilen Ömer Aşık Zeytinburnu Adliye Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.
 
"Haksız ve hukuksuzca işten atıldık. Zulme karşı direniyoruz. İşimizi geri istiyoruz" pankartının açıldığı eylemde "İşten atmalar yasaklansın" ve "Hak verilmez alınır zafer direnen emekçinindir" sloganları atıldı.
 
'HAKKIMI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİM'
 
Eylemde konuşan Kenan Güngördü, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı meydanlarda olduklarını ifade etti. 269 gündür mahkeme kararına rağmen haksızlığın ve hukuksuzluğun devam ettiğinin altını çizen Güngördü, "Yargının üstünde daha büyük bir güç yoktur. Ama bunlar yargıyı ve hukuku dahi hiçe sayıyorlar" dedi. Güngördü, 2019'un ilk gününde de haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı mücadele ettiğini belirterek, bundan sonra da aynı mücadele kararlılığıyla hakkını savunacağını söyledi.
 
'ÇOCUKLARIMA İLAÇ ALACAK PARAM YOK'
 
Ömer Aşık da ek mesaiyi kabul etmediği için kendisine şiddet uygulandığını belirtti. İnsanların işine haksız yere son verilmemesi gerektiğini ifade eden Aşık, "Eşim MS hastası, çocuklarım da hasta. Ben çocuklarımı hastaneye götürecek para bulamıyorum. Çocuklarıma ve eşime ilaç alacak param yok. Şuan da çok zor durumdayım. Faturalarımın hiçbirini ödeyemedim" diye konuştu.