etkin haber

106

İZMİR

İZENERJİ işçilerinden dayanışma yürüyüşü

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İZENERJİ işçileri, Aliağa Belediyesi'nden atılan ve 83 gündür direnişte olan işçilere destekte için yürüyüş yaptı.

- Perşembe - 8 Ağustos 2019 - 18:23
MHP'li Aliağa Belediyesi tarafından çıkarılan işçilerin eylemi 83. gününde devam ediyor. 
 
İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İZENERJİ işçileri, işten atılan işçilerle dayanışmak için yürüyüş yaptı.
 
Belediye önünde yapılan açıklamada konuşan Genel İş İzmir 2 Nolu Şube İşyeri Temsilcisi Serkan Yıldırım, AKP'nin çıkardığı bütün yasalarla işverenlerin, kuralsız çalıştırma sistemine göz yumduğunu belirtti. Ekonomik krizin faturasının emekçilere kesilmek istendiğinin altını çizen Yıldırım, "14 Mayıs tarihinde MHP'li Aliağa Belediyesi'nde işçilere dönük bir kıyım başlatıldı. 187 işçinin işine Aliağa Belediyesi tarafından son verildi. DİSK Genel İş 5 Nolu Şube üyesi olan 187 işçi işçilerine geri dönmek için 83 gündür direniyor. Bizler İZENERJİ işçileri olarak direnişteki işçi kardeşlerimiz için, bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden başlayarak Aliağa Demokrasi Meydanına yürüyeceğiz. Aliağa Belediyesi bu işçi kıyımına derhal son vermelidir ve 187 arkadaşımız işlerine iade edilmelidir."
 
Açıklama ardından işçiler Bayraklı ilçesinde bulunan belediye işçileriyle bir araya gelmek için yürüyüş yaptı.
 
İşçiler, Çiğli ve Menemen Belediyesi önündeki işçilerle buluşmak için yürüyüşlerini sürdürecek. Yarın, Aliağa Demokrasi Meydanı'ndaki direnişte olan işçilerle gerçekleştirilecek buluşma ile yürüyüş sonlandırılacak.