etkin haber

249

URFA

KHK ile ihraç edilen öğretmen iş cinayetinde yaşamını yitirdi

Urfa'nın Viranşehir ilçesinde tadilat halindeyken çöken binada Aslan Durman hayatını kaybetti. Eğitim Sen Urfa Şubesi, olayı, “Haksiz, hukuksuz bir şekilde 686 sayılı KHK ile ihraç edilen üyemiz Aslan Durman, inşaat kazasında hayatını kaybetmiştir” şeklinde duyurdu.

- Pazartesi - 15 Nisan 2019 - 09:41
Urfa'nın Viranşehir ilçesinde tadilat halindeki bir evin çökmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti, üç kişi yaralandı. Eğitim Sen, hayatını kaybeden Aslan Durman'ın 686 sayılı KHK ile ihraç edilen üyeleri olduğunu duyurdu.
 
Viranşehir'in Göktepe Mahallesi'ndeki iki katlı evde işçilerin çalıştığı sırada çökme meydana geldi. Enkazın altında kalan Aslan ve Mehmet Durman, Ahmet Bilen ve Mehmet Sert çevredekiler tarafından bulundukları yerden çıkarıldı. 112 Acil Servis ekiplerince Viranşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Aslan Duman, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 
EĞİTİM-SEN URFA ŞUBESİ'NDEN AÇIKLAMA
 
Eğitim Sen Urfa Şubesi, yaşamını yitiren Aslan Durman'ın KHK ile ihraç edilen üyeleri olduğunu açıkladı. Sendikanın açıklamasında, "Haksız, hukuksuz bir şekilde 686 sayılı KHK ile ihraç edilen üyemiz Aslan Durman inşaat kazasında hayatını kaybetmiştir. Cenazesi otopsi işlemleri için Viranşehir Devlet Hastanesinde bekletilmektedir. Ailesine, Eğitim-Bilim emekçilerine ve sevenlerine sabır diliyoruz" denildi.