etkin haber

135

İZMİR

Konak Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi

DİSK'e bağlı Genel-İş İzmir 5 No'lu Şube ile Konak Belediyesi Merbel Şirketi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre, KHK ile çalışan 760 kişi 417 lira gıda fişi ve 312 lira toplu ulaşım yardımı alacak.

- Çarşamba - 31 Temmuz 2019 - 13:14
Konak Belediyesi Merbel şirketi ile DİSK'e bağlı Genel-İş İzmir 5 No'lu Şube arasında gerçekleştirilen sözleşme  törenle imzalandı. KHK ile kadroya geçen çalışanların sosyal haklarının iyileştirilmesine yönelik bu sözleşmeye göre KHK ile çalışan 760 kişi 417 lira gıda fişi ve 312 lira toplu ulaşım yardımı alacak.
 
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel-İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Genel-İş Sendikası Genel Sekreteri Cafer Gonca, Genel-İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Taner Şanlı, DİSK Ege Bölge Başkanı Memiş Sarı, Genel-İş Sendikası İzmir Şube Başkanları, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve KHK ile çalışan personelin de katılımıyla Fuar Evlendirem Dairesi yanında tören düzenlendi.
 
Söz alan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, ekonomik krizin yıkıcı etkisinin yaşandığı bir süreçte toplu sözleşmelerin çok değerli olduğunu altını çizdi. Çerkezoğlu, taşeron işçilerinin yıllarca "kadro veriyoruz" diyerek haklarının gasp edildiğini kaydetti.