etkin haber

111

İSTANBUL

'Oğlumu eski kocam kaçırdı bulunmasını istiyorum'

Oğlunu eski kocası kaçıran Diğdem Şenol, "Oğlumun birçok rahatsızlığı var sağlığından endişe ediyorum, bir an önce bulunmasını istiyorum" dedi.

- Perşembe - 11 Temmuz 2019 - 14:00
İSTANBUL - 10 yaşındaki oğlu Özgür Botan Çapraz eski kocası Çağrı Çapraz tarafından kaçırılan Diğdem Şenol, İHD İstanbul Şubesi'nde basın açıklaması yaptı.
 
Açıklamada söz alan Şenol, "2004 yılında evlendik beni zorla Hakkari'ye götürdü, ardından Irak'a götürüldüm. 6 yıl önce uyuşturucu ticaretinden hapishaneye girmesini fırsat bilerek boşandı. Boşandıktan sonra oğlumu görmedi, mahkemenin verdiği karar doğrultusunda 10 gün görme hakkı vardı. Babannesi 2 yıl önce oğlumu görmek istedi, çocuğumu aldılar 10 gün gördüler, geri getirdiler. Eski kocam Van Açık Cezaevi'nden izne çıkmış 12 Haziran'da oğlumu görmek istedi, eski eşimin annesi gelip benden oğlumu aldı. Oğlumu benden aldıktan sonra diyalogtaydım oğlumla. En son konuştuğumda köy gibi bir yere bıraktıklarını, aç olduğunu söyledi. 15 gün  sonra bana teslim edilmesi gerekiyordu. Karakola gittiğimde Avrupa'ya gittiğine dair mesajlar attı, bir daha oğlumu göremeyeceğimi söyledi. Ailesinden kimseye ulaşamıyorum, sesimi duyurmak istiyorum. Oğlumun birçok rahatsızlığı var, kan hastası birçok gıdaya alerjisi var. Oğlumun sağlığından şüphe ediyorum, babasını daha önce bire bir tanımıyordu. Devlet büyüklerine sesimi duyurmaya çalışıyorum" dedi.