etkin haber

101

İSTANBUL

Özsüt işçileri direndi, kazandı

İşten atılan Özsüt işçileri, verdikleri mücadele sonucu aylardır ödenmeyen maaşları ile birlikte mesai ve ihbar tazminatı haklarını kazandı.

- Çarşamba - 17 Temmuz 2019 - 20:33
Maaşları ve yemek ücretleri ödenmeden işlerine son verilen Özsüt işçileri, tazminat ve tüm haklarının ödenmesi talebiyle direnişe başladı. Özsüt işçileri, eylemlerinin 5. gününde Kadıköy Rıhtım'da bir araya geldi. Direnişteki işçiler, buradan "Direne direne kazandık" sloganları ile Özsüt Kadıköy Şubesi'ne doğru yürüyüşe geçti.
 
Burada basın açıklaması yapan işçi Umut Marangoz, 2,5 aydır ödenmeyen maaşları ile birlikte mesai ve ihbar tazminatı olmak üzere tüm haklarını aldıklarını duyurdu. Marangoz, "Direnerek her şey kazanılır. Biz de direndik ve kazandık. Eğer maaşlarımız yatırılmasaydı bugün de direnecektik" dedi.
 
Aynı işyerine hala çalışmaya devam eden arkadaşlarının maaşlarının ise halen yatırılmadığını söyleyen Marangoz, "İçerideki arkadaşlarımız haklarını alana kadar onlara destek vereceğiz. Eylemimize başladığımız günden beri birçok kurum ve kuruluş bizlere destek oldu. Bize destek olan herkese teşekkür ederiz" diyerek eylemlerini sonlandırdıklarını duyurdu.