etkin haber

185

URFA

Siverek'te tutuklananların sayısı 6'ya çıktı

Siverek'te 6 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıda 2'si mağdur tarafından olmak üzere tutuklananların sayısı 6'ya yükseldi. AKP eski milletvekili Zülfikar İzol'un diğer kardeşi Cemal İzol dün çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

- Cumartesi - 22 Haziran 2019 - 11:45
Urfa'nın Siverek ilçesi Çeltik mahallesinde 15 Haziran'da "arazi anlaşmazlığı" sonucu Hakkı, Zozan, Meral ve Musa Serhat İzol ile Rıdvan Buluş (30) ve Serdar Delen'in (31) AKP eski milletvekili Zülfikar İzol'un kardeşleri tarafından öldürülmesi olayında tutuklananların sayısı 6'ya çıktı.
 
Olaydan sonra gözaltına alınan Zülfikar İzol'un kardeşleri Bülent İzol, Cihan İzol ve oğlu Ferman İzol ile yakınları öldürülen aileden Mehmet Metin İzol ve Yusuf Rojhat İzol tutuklanmıştı.
 
Olaya dair tedavisi devam ettiği için Siverek Devlet Hastanesi'nde polis gözetiminde tutulan eski milletvekili İzol'un diğer kardeşi Cemal İzol da dün gece ilçe adliyesine sevk edildi. Cemal İzol aynı gerekçeyle sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.
 
Öte taraftan "Gizlilik" kararıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanıp Siverek T Tipi Cezaevi'ne gönderilen Cihan, Bülent ve Ferman İzol'un Kayseri Cezaevi'ne, Mehmet Metin ve Yusuf Rojhat İzol'unda Elazığ Cezaevi'ne güvenlik gerekçesiyle sevk edildiği belirtildi.