etkin haber

137

ULM

Ulm'de ETHA'ya yönelik baskılar kınandı

Ulm Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma İnisiyatifi, Ulm Münster Katedrali önünde yaptığı eylemde ETHA bürosunun polisler tarafından basılması ve çalışanlarının gözaltına alınmasını kınadı.

- Cumartesi - 6 Temmuz 2019 - 12:25
Ulm Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma İnisiyatifi, her ayın ilk cuma günü tutuklu gazetecilere özgürlük eylemi düzenliyor. Ulm Münster Katedrali önünde dün yapılan eylemde İnsiyatif adına konuşan Angelika Lanninger "Tüm gazetecilerin dünyanın neresinde olursa onların özgür bireyler ve gazeteci olarak özgür olmalarını sağlamak için mücadele edeceğiz" dedi.
 
Ulm Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma İnisiyatifi'nden Cem Toprak, Julian Paul Assange'ın durumuna ilişkin bilgilerin verildiği eylemde, Assange üzerindeki baskının kaldırılması ve serbest bırakılması istendi. Lanninger, Türkiye'deki son seçimleri de anlatırken, gazetecilere yönelik baskının sürdüğü belirtti. Lanninger "Baskıcı rejim ağır dabe aldı" dedi. ETHA bürosunun polisler tarafından basılması ve çalışanlarının gözaltına alınmasını kınayan Lanninger "Malzemelerine el konulan ETHA emekçileriyle dayanışmamız sürecek" dedi.