YHT kazasında 3 personel için tutuklama istemi
Ankara'daki YHT kazasıyla ilgili gözaltındaki 3 personel tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
Erdoğan: Fırat'ın doğusuna operasyon her an başlayabilir
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusuna yönelik askeri harekatın her an başlayabileceğini söyledi.
AKP döneminde işsizlik hız kesmedi: Son bir yılda 692 bin artış
İşsizlik verilerini, İşsizlik ve İstihdam Raporu'nda değerlendiren DİSK, enflasyon, küçülme ve işsizliğin kritik boyuta ulaştığını bildirdi. Yapılan araştırmaya göre işsizlik oranı 18,2'i buldu.
Temelli: Erdoğan her seçime Kürtlere savaş açarak hazırlanıyor
Kars'ta konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Kuzey Suriye'ye dönük operasyonları ile ilgili "Tıpkı 24 Haziran'dan önce olduğu gibi yine Kürt halkını tehdit, Kürtlerin var olma hakkını yok sayan bir anlayışla savaş çığırtkanlığı başladı" dedi.
Demirci: Cenaze törenlerine katılmak suç değildir
Türkiye'de "örgüt üyeliği" iddiasıyla tutuklu bulunan Alman vatandaşı Adil Demirci, hakkındaki iddialara yönelik tek dayanağın katıldığı cenaze törenleri olduğunu belirtti.
Ulaş Yurdakul eğlence olsun diye katledilmiş
Mahkeme, Balıkesir Kepsut L Tipi Hapishanesi'nde ‘Kürt olduğu için' öldürülen Ulaş Yurdakul'un katillerinin nedensiz ve eğlence olsun diye katlettiğini açıkladı.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na duyurulur: Alım gücü yarı yarıya düştü
Önümüzdeki yıl geçerli olacak asgari ücrette yapılacak artış için görüşmeler sürerken enflasyon, büyüme ve işsizlik rakamları alarm vermeye devam ediyor. DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası, hazırladığı raporla asgari ücretin temel ihtiyaç maddeleri karşısında nasıl değer kaybettiğini ortaya koydu.
Ataşehir'de 2 MLKP'linin gözaltına alındığı iddia edildi
Üsküdar'da bulunan Cengiz Holding binasının duvarına bombalı pankart astıkları iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı.
Faşist saray rejiminin savaş ilanı ve direniş cephesi
Devrim topraklarından kopartılmış Azez, Cerablus, El Bab gibi alanlar oluşturarak devrimi adım adım boğmaya neden olacak halkalar oluşturmak istiyor; bu halkaların kalıcı olması da temel hedefidir. Ancak, her zaman evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Sonuçlar, faşist Türk devletinin hayal bile edemeyeceği, bir dizi yeni gelişmeyi tetikleyebilir. Kaos ve yangın, uğruna her şeyi göze aldıkları iktidarlarını sarsabilir, alt üst oluşlar yaşanabilir. Herkes için kaos ve imkan bir arada!
Munzur'daki tüm baraj ve HES projeleri iptal edildi
Munzur Özgür Aksın Meclisi, Munzur Millî Parkı'nda planlanan tüm baraj ve HES Projeleri ile 2003 yılında işletmeye alınan Mercan HES Projesi'nin iptal edilmesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Karar, dünyanın en nadide Millî Parkı durumundaki Munzur Vadisi Millî Parkı'na hayırlı olsun" denildi.

ETHA'YI TAKİP EDİN

ETHA'da yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Etkin Haber Ajansı Ticaret ve Limited Şirketi'ne aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden iktibas edilemez.