HDP'li Çepni: Kayyumu tanımıyoruz, sokaklardayız-YENİLENDİ
Mardin'de kayyum saldırısına karşı Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne yürümek isteyen HDP'lilere polis tazyikli suyla saldırdı. HDP Milletvekili Murat Çepni, kayyum saldırısına karşı sokaklarda olacaklarını belirtti, Türkiye halklarını da mücadeleyi büyütmeye çağırdı.
Van'da kayyum protestosuna polis saldırısı
Van'da kayyum atamalarının protesto edildiği eyleme polis saldırdı.
Buldan: AKP son demlerini yaşıyor, hep birlikte onlardan kurtulabiliriz
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan kayyum saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, "Türkiye demokrasisi bu sınavı geçmek zorunda. Herkes sessizliğini bozmalı, söylenecek mutlaka bir söz var. AKP'nin son demlerini yaşadığı bu günlerde hep birlikte onlardan kurtulabiliriz" dedi.
Avukatların kayyum eylemine polis saldırısı
Avukatların kayyumlara karşı Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi önündeki eylemine polis saldırdı.
Temelli: İnatla her gün meydanlarda olacağız
HDP'li Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerinin kayyumla gasp edilmesi bugün de Diyarbakır'da protesto edildi. Polis, toplanan kitleye saldırdı. Saldırı altında açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, kayyum saldırısına karşı inatla her gün sokaklarda olacaklarını ve saldırıyı püskürteceklerini söyledi.
Faşizme karşı aktif direniş ama nasıl!
Amed, Van ve Mardin'de halkın iradesine darbe yapan faşist saray rejimi, seçim yenilgisinden sonra yeni dönemin açılışını yaptı. İlk hedef Kürdistan belediyeleri. Bunu batıya kabul ettirmenin kolay olduğunu düşünüyorlar. Özellikle Batı'da açığa çıkacak tepkiler nabız ölçümü işlevi görecek. Saldırıyla başlayan direnişin "eşbaşkanlar görevlerine dönünceye kadar" kararlılığı ile her alana yayılması, geliştirilerek sürdürülmesi yaşamsal önemde.
Temelli: Saldırıların nedeni HDP'nin geliştirdiği itiraz hattıdır
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, belediyelere kayyum atanarak halk iradesinin gasp edilmesi saldırısı öncesinde "HDP'ye yönelik bu saldırıların arkasında yatan, HDP'nin bu sisteme olan itirazıdır" değerlendirmesinde bulundu. Temelli, "Demokrasi ittifakı itiraz hattıdır, bir buluşma zeminidir. Demokrasi ittifakı geleceğin iktidarıdır" dedi.
Diyarbakır'da halka ve milletvekillerine polis saldırısı
HDP'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde yapacağı açıklama için toplanan milletvekilleri, belediye eşbaşkanları ve halka polis saldırdı. Saldırıda yaralanan HDP Milletvekili Ayşe Acar Başaran hastaneye kaldırıldı.
Hoşçakal Elmas Anne...
Berfo Kırbayır, Asiye Karakoç, Fatma Morsümbül... Ve daha niceleri... Cumartesi Anneleri'nden hayata gözlerini en son Elmas Eren yumdu. "Oğlumun kemiklerini görmeden ölmek istemiyorum" diyen Elmas annenin ömrü yetmedi. Şimdi oğlunun kemiklerini de katillerini de bulmak mücadele arkadaşlarına kaldı. Hoşçakal Elmas Anne...
HDP'li belediyelerin gasp edilmesi Almanya'da protesto edildi
AKP'nin Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerinin gasp etmesine tepkiler sürüyor. Almanya'nın çok sayıda kentinde yapılan eylemlerle kayyumlar protesto edildi.

ETHA'YI TAKİP EDİN

ETHA'da yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Etkin Haber Ajansı Ticaret ve Limited Şirketi'ne aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden iktibas edilemez.