Batman M Tipi Hapishanesi önünde en az 20 gözaltı
Batman M Tipi Hapishanesi önünde oturma eylemi yapmak isteyen tutuklu aileleri polislerce engellendi. Daha sonra en az 20 kişi gözaltına alındı.
Hangi çocukların 23 Nisan'ı kutlu olsun!
Cumhurbaşkanı ve bakanlar, bugün kaybetmekten korktukları koltuklarını, tedirgin bakışlarla birkaç saatliğine "makbul çocuklara" bırakacak. Yaşıtlarının düşlerini ellerinden aldıklarını söylemeyecekler elbette ve bir başka 23 Nisan'a kadar kim bilir kaç çocuk düşlerinin çalındığı yaşta kalacak
Siz kendinize iyi bakın
Yüzleşme çabası ve bunu önceleyen adımlar artık geride kalmış süreçleri anmanın ötesinde anlamlar taşır. Çünkü kendi sınıfının 'dün'ünü sahiplenen ve bununla iftihar eden iktidar bloğu aslında, yenilerini de yapmaya / gerçekleştirmeye hazır olduğunu haykırıyordur. "Zaman ve zemin" uygun olunca ona yönelmekten sakınmayacaklardır.
Sincan'da görüşçülere saç diplerinden, ağız içine kadar arama dayatması
Sincan Kadın Hapishanesi'nde, özellikle açlık grevinde yer alan tutsakların görüşçü ve ailelerine arama adı altında işkence yapılıyor. Direnişçi Muhabbet Kurt'un vasisi Songül Akbay, son iki aydır saç diplerinden kulaklara, iç çamaşırlarından çoraplara kadar ince arama dayatıldığını belirtti, suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
Sri Lanka'da ulusal yas: Ölü sayısı 310'a yükseldi
Sri Lanka'da Paskalya Yortusu'nda kilise ve otellere yönelik saldırılarda ölenlerin sayısı 310'a çıktı. Hayatını kaybedenler için Salı sabahı üç dakikalık saygı duruşu yapılırken, ilan edilen OHAL de yürürlüğe girdi.
Leyla Güven'in direnişi 167. gününde
DTK Eşbaşkanı Leyla Güven'in, PKK Lideri Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevi 167. gününde. 4 MLKP/KKÖ dava tutsağının da aralarında bulunduğu 5 bini aşkın tutsak da tüm hapishanelerde eylemi sürdürüyor.
Şehit Baran İntikam Timi'nden Zürih'de Türk Konsolosluğuna molotoflu eylem
Şehit Baran İntikam Timi, İsviçre'nin Zürih kentindeki Türk Konsolosluğuna molotof kokteyli eylem gerçekleştirdi.
Açlık grevindeki sosyalistler EMEP, EHP ve SODAP'ı ziyaret etti
Açlık grevini ikinci ekiple sürdüren sosyalistler, EMEP, EHP ve SODAP'ı ziyaret etti.
İzmir Bölge Adliye Mahkemesi önünde Can Gürkan protestosu
İzmir Barosu'na bağlı avukatlar, Soma katliamı davasında yargılanan Can Gürkan'ın tahliye edilmesine tepki göstererek, kararın toplum vicdanında karşılığı olmadığını belirtti.
Gebze'deki anneler polisler hakkında suç duyurusunda bulundu
Gebze Hapishanesi önünde nöbet eylemi yapan aileler, Gebze Adliyesi'ne giderek nöbet eylemlerinin 11. gününde kendilerine saldıran polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

ETHA'YI TAKİP EDİN

ETHA'da yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Etkin Haber Ajansı Ticaret ve Limited Şirketi'ne aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden iktibas edilemez.