Gezi Davası: Aksakoğlu için tahliye, Kavala için tutukluluğunun devamı kararı
Gezi direnişinden 6 yıl sonra açılan Gezi Parkı davası ikinci gününde ara karar açıklandı. Aksakoğlu'nun tahliyesine, Kavala'nın tutukluluğunun devamına karar verildi.
27. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası: Ekonomi Ne Ayol?
27. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası başladı. Bu yıl ki tema "Ekonomi Ne Ayol?" Bir hafta boyunca atölye, panel, parti, film gösterimleri ve daha birçok etkinlik katılımcıları bekliyor. Hafta, 30 Haziran Pazar günü yapılacak Onur Yürüyüşü ile sonlanacak.
Temelli: Faşizme karşı kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz
Partisinin Ege Bölge Örgütlenme Konferansı'da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Temelli, HDP' min çağrısının demokrasi ittifakı olduğunu kaydetti ve Kürt halk önderi Öcalan'la görüşme çağrısı yaptı.
Erdoğan: Asıl seçimi biz kazandık
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada İmamoğlu'nu bir kez daha tebrik etti ancak, "31 Mart'taki asıl seçimi ise biz kazandık" dedi.
Atalay: Gezi direnişi en onurlu toplumsal olaylarından biridir
Gezi Davası ilk duruşmasına ikinci gününde devam ediliyor. İkinci günde savunma yapan Avukat Can Atalay, "Bu iddianame esas olarak Türkiye tarihinin, topraklarının en onurlu toplumsal olaylarından birini karalama çabasının en güncel örneği" dedi.
ÇAYKUR çaya yüzde 15 zam yaptı
ÇAYKUR, 'artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetleri' gerekçesiyle çaya yüzde 15 zam yapma kararı aldığını duyurdu.
İşçi kırımı ve mücadele
Bugün toplumun önemli bir kesiminde neo-liberal vahşi kapitalizmin önemli bir yüzünü ortaya koyan iş cinayetlerini, iş kazaları ve meslek hastalıkları konusunda farkındalık yaratacak bir faaliyete ihtiyaç vardır. Toplumdaki kanıksanmışlığı değiştirecek, duyarlılığa dönüştürecek, işçi sınıfı ve ezilenleri hemen harekete geçirebilecek kesimlerinden daha sonra harekete geçebilecek kesimlerine doğru sınıfın ve ezilenlerin öfkesini uyandırmak gerekmektedir.
Hiva Selim: IŞİD çeteleri uluslararası mahkemede yargılansın
IŞİD çetelerinin 25 Haziran 2015'de Kobanê'de gerçekleştirdiği katliamın tanıklarından Hiva Selim, çetelerin kapı kapı dolaşarak insanları katlettiğini belirtti. Selim: "İŞİD çeteleri uluslararası mahkemede yargılanmalı ve mahkeme Kobanê'de yapılmalı" dedi
Savcılık işkencenin belgelerini istedi: Deliller yok edilebilir
Erciş'te gözaltında işkence gören 3 kişinin avukatı, işkenceci polisler ve işkenceyi raporlaştırmayan doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Soruşturma başlatan Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı, Erciş Jandarma Komutanlığı'na gönderdiği yazıda delillerin karartılabileceğine dikkat çekti, bilgi ve belgelerin acilen gönderilmesini istedi.
23 Haziran aynası
Devrimci ve emekçi sol güçler bu olanak ve riskler arasında yol alacaksa yapması gereken ilk şey vakit kaybetmeden kendi özgün ve bağımsız çizgisini yani üçüncü cephe vasfını öne çıkaracak bir halk örgütlenmesini ve sokak siyasetini ayrım çizgisi olarak belirginleştirmekle işe başlamalıdır.

ETHA'YI TAKİP EDİN

ETHA'da yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Etkin Haber Ajansı Ticaret ve Limited Şirketi'ne aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden iktibas edilemez.