Selahattin Demirtaş AİHM kararını Büyük Daire'ye taşıdı
Selahattin Demirtaş, AİHM'nin kendi başvurusu üzerine verdiği aleyhteki kararların incelenmesi için Büyük Daire'ye başvuru yaptı.
TTB'den 'şehir hastaneleri' değerlendirmesi: Amacı kamu yararı değil
TTB, 14 Mart Tıp Bayramı öncesinde şehir hastanelerinde yaşanan aksaklıklar ve sorunlarla ilgili tespitleri içeren bir değerlendirme yazısı yazarak Sağlık Bakanlığı'na gönderdi.
KGÖ: Açlık grevine ses ver tecridi parçala
KGÖ milisleri, İstanbul'da "Açlık grevine ses ver. Tecridi parçala" yazılı pankart asarak, Kürt halk önderi Abdullah Öcalan'a uygulanan tecridin kaldırılması için açlık grevini sürdüren Leyla Güven ile hapishanelerde süren açlık grevi eylemlerini selamladı, direnişi büyütme çağrısı yaptı.
Hanife Yıldız: Tek dayanağım oğlum için adalet aramak
Cumartesi Anneleri, 726. buluşmasını Murat Yıldız'ın akıbetini sordu. Eylemde Yıldız'ın kendisinin teslim olduğu belirtilirken, Yıldız'ın intihar etmediği gözaltında kaybedildiği vurgulandı.
Anadolu Ajansı HDP'nin adaylarını hedef gösterdi
Anadolu Ajansı, haklarında soruşturma yürütülen ya da açılmış dava bulunan HDP'li adaylar için bir grafik-haber hazırladı. Haber, "HDP terör suçlarından mahkemelik isimlerle seçimlere giriyor" başlığıyla servis edildi.
MLKP ve TKP/ML'li eski tutsaklardan Strasbourg direnişine destek
Kürt halk önderi Abdullah Öcalan'a uygulanan tecride karşı Strasbourg'daki açlık grevi direnişi devam ederken, 1996 ve 2000 yıllarında hapishanelerde ölüm orucu direnişlerine katılan MLKP ve TKP/ML'li eski tutsaklar da destek ziyaretinde bulundu.
Sudan'da hükümet feshedildi, 1 yıl OHAL ilan edildi
Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir, hükümetin feshedildiğini ve ülkede 1 yıl süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı. Kararın ardından halk Sudan'ın başkenti Hartum'da sokağa döküldü.
İtalya'da 'bir kişi daha eksilmeyeceğiz' hareketi
İtalya'daki "Non una di meno" Torino aktivisti Valentina Fagiano, bu yıl 8 Mart'ta tüketim grevi yapacaklarını belirterek "Yeni göç yasalarına karşı ırkçılık karşıtı da bir grevdir bu. Yapabileceğimiz her alanda, grev kapsamında gösteriler düzenliyoruz. Ayrıca her alanda grevin arifesinde, bir gün öncesi için de eylemler planlanıyor" dedi.
'Ortadoğu Devrimci Gençlik Meclisi' kuruldu
Kobanê'de düzenlenen 2. Ortadoğu Gençlik Konferansı, sonuç bildirgesinin okunmasıyla sona erdi. Konferansta Ortadoğu Devrimci Gençlik Meclisi kuruldu.
Yerel seçimde hangi görüş açısıyla
"Sosyalist belediye"ciliği demokratik devrimci güçbirliğinden bağımsızca (ama TKP gibi şoven bir partinin titrine bağımlı olmayı sindiren) geliştirerek hızla büyümeyi sanan hayalci ve faşizme karşı asıl mücadeleden koparan parlamenterist eğilimdir. Henüz zaman varken yeniden demokratik devrimci güç birliğine katılmak, anlaşmada esnek davranmak Erdoğan faşizmine karşı mücadele yoldaşlığının gereğidir. SMF'den beklenen bu olmalıdır.

ETHA'YI TAKİP EDİN

ETHA'da yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Etkin Haber Ajansı Ticaret ve Limited Şirketi'ne aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden iktibas edilemez.