etkin haber

Nazım Kayalar

 • İnsanlık faşizme boyun eğmeyecek

  19.3.2019 11:52:25

  Kapitalist barbarlık düzeninin yıkılmasından, onun yarattığı göçmenlik/mültecilik krizinin ortadan kaldırılmasından, katiller sürüsünün dünyanın neresinde olursa olsun tecrit edilmesine kadar bir dizi doğru şeyler söylenebilir. Pratik bir duruşunuz yoksa, kapitalist barbarlar ve tetikçilerine geri adım attırmanız, ancak duaların kabul olma olasılığı kadardır.

 • Efrîn'e sömürge valisi!

  4.4.2018 09:11:00

  Efrîn işgali dört parçadaki Kürtler açısından ulusal bilinci ve öfkeyi daha yüksek seviyeye çıkarmıştır. Saray rejimi seçim yasası/hilesiyle Kürt oylarını kendi hanesine yazmayı hesap etse de Kürtleri Ankara'ya bağlayan bağlar, sandık sonuçlarıyla açıklanamayacak denli zayıflamıştır. Sarayın başını en çok ağrıtacak olan da bu kopuştur.

 • 'Şeytan' Tayyip'e bakarsa...

  21.12.2017 09:08:00

  R. Dilmen, T. Erdoğan'a bakınca Deniz'i değil, olsa olsa yeşil-sarı paracıkları, ayakkabı kutucukları, TFF başkanlık koltuğunu görüyordur. Olur da, ömrü billah bir kez olsun vicdanıyla bir daha baksa Kemal Korkutları, Taybet Anaları, yakılıp yıkılan Sur'u, Cizre'yi görür belki. R. Dilmen, T. Erdoğan'a bakınca, 6. Filo'ya karşı Dolmabahçe'de yürüyen Denizleri de görüyor mu peki? İyi baksın, Tayyip'in akıl hocalarını ABD'nin askerlerini korumak için Kanlı Pazarları tezgâhlarken görecektir mutlaka.

 • Atatürkçü Erdoğan, dindar CHP ve tekçi ortaklık

  14.11.2017 13:40:00

  Erdoğan şimdi Atatürk'e sarılıyor, çünkü gittikçe gerileyen pozisyonunu korumak, düzen güçlerini kendi siyasi ikbaline bağımlı kılmak için elinden gelen tek şey bu. Düzenin bekası!

 • O eli kaldırmayacaktınız!- Nazım Kayalar

  15.6.2017 10:20:00

  Referandum sonrası açığa çıkan sokak hareketini Kılıçdaroğlu CHP'si, 2019 seçimlerine "hazırlık" adı altında büyümeden sönümlendirmeyi başardı. İçindeki muhalifleri de alenen tehditle susturdu. Tutuklamalarla HDP'yi örgütsel olarak akamete uğrattığını düşünen AKP/Saray rejimi, bu son hamleyle CHP'yi hizaya çekmek istemektedir.

 • Beyninin amigdala bölümü işlevini yitirdi

  23.2.2017 09:14:00

  Yalanlar tekrarlandıkça, amigdala bölgesindeki aktifleşme gittikçe sönümleniyor. Yalan alışkanlık yaptıkça, kişi bu durumdan rahatsızlık duymamaya başlıyor. Yani, kişinin yalan söylemesine beyin de bir süre sonra alışıyor... Zatı muhteremin beyninde amigdala bölgesi yok sanki. En ufak sakınma, en ufak ayıplanma yok. Beynin yalanlara alışması ne ki, adeta yalanla yaşıyor.