etkin haber

Toprak Akarsu

 • Zamanı dizginlerinden tutan direnişe selam olsun

  5.12.2018 18:30:56

  Güven’in eylemi 30’lu günlerde. Eylemin önem ve anlamı git gide belirginleşen biçimde kendini gösteriyor ve herkesi duruşunu, pozisyonunu belirlemeye zorluyor. Güven’in eylemi önce Ortadoğu’nun tarihsel simge kadın direnişçilerini, Filistin direnişinin kadın simgesi Leyla Halit’i ille de Kürdistan direnişinin tarihsel kadın simgesi Leyla Qasım’ı çağrıştırıyor. Ortadoğu’nun öncü kadınları Leyla adını direnişe, direnişçi öncü kadına dönüştürüyor.

 • Türk adaletinin hal-i pür melali

  20.10.2018 11:16:17

  Brunson yargılaması, ABD ile Türkiye arasında bir kuvvet gösterisine, "kararlılığını sınama"ya dönüşünce efendi uşak diyalektiği işliyor. Güçlünün, egemenin dediği oluyor. Siyasi bir dava siyasi biçimde noktalanıyor. Brunson'un serbest kalacağını Türkiye'nin taahhüt ettiği gün gibi açık. İktidarın, McKinsey ve Brunson "olaylarında" attığı geri adımlar, daha doğrusu siyasi yenilgileri faşist şeflik rejiminin düşüş çizgisinin kuvvetli belirtileridir. Kıyamet alametleri çoğalıyor!

 • Antipolitik TKP

  25.5.2018 11:15:54

  "Bu Düzen Değişmeli Platformu", kimin oyunu bölmeye aday olduğunu düşünmektedir? TKP ve Platformunun burjuvazinin iki cephesinden herhangi birsinin oylarını bölme takati ve yeteneği, kapasitesi var mıdır?